ŞÂH-I BİLVANİS ŞEYH SEYYİD FEVZEDDİN EL-HÜSEYNİ

Şahı Bilvanisi Şeyh Sultan Seyyid Fevzeddin el-Hüseyni (Kuddise Sirruhu)

Şahı Bilvanis Şeyh Sultan Seyyid Fevzeddin el-Hüseyni Hazretleri, Seyyid Muhammed Raşid Hazretleri’nin büyük oğludurlar. 1957 senesinde Siirt’te doğmuşlardır.

1971 senesinde Ailece göç ederek Adıyaman’ın Kâhta ilçesinin Menzil köyüne yerleşmişlerdir. Seyyid Fevzeddin Hazretleri, Sultan Hazretleri’nin tavsiyesi ile 1983- 2003 arasında Ankara’da ikamet etmiş, 2001 ile 2002 yılları arasında, Eskişehir Sivrihasar’ın Bilvanis köyüne (yeni ismi Buhara) yerleşmişlerdir.

İlim tahsillerini muhterem dedeleri Gavs Hazretleri, muhterem babaları Sultan Hazretleri’nin ve doğu ulemasından bazı âlimlerin yanında yapmışlardır. İlim icazetlerini, büyük âlim Şeyh Seyda Molla Yahya el-Abbasi Hazretlerinden almışlardır.

Şeyh Seyyid Fevzeddin el-Hüseyni Hazretleri Tasavvufi terbiyelerini evvela muhterem dedeleri Gavs Hazretleri’nin elinde, Gavs Hazretleri’nin vefatından sonra muhterem babaları Seyyid Muhammed Raşid Hazretleri’nin elinde, Seyyid Muhammed Raşid Hazretleri’nin vefatından sonra muhterem amcaları Seyyid Abdulbâki el-Hüseyni Hazretlerinin elinde sürdürmüş ve nihayetinde muhterem dayıları (muhterem babaları Sûltan Hazretleri’nin dayısı) Şâh-ı Urfa Hazretlerinden hilâfet almak suretiyle taçlandırmışlardır.

Seyyid Fevzeddin Hazretleri hâlifelik makamıyla birlikte neseb yoluyla bağlı bulundukları Hazreti Peygamber Sallallahu Aleyhi Ve Sellem’e manevi neseb yolu ile de bağlanmışlardır.

Şeyh Seyyid Fevzeddin Hazretleri’nin Şâh-ı Urfa Hazretleri’ne intisabı ve Şâh-ı Urfa tarafından hilafetle taçlandırmaları muhterem babaları Seyyid Sultan Muhammed Raşid Hazretleri’nin emri ve işaretiyle olmuştur.

Seyyid Fevzeddin Hazretleri henüz çocuk yaşlarındayken, muhterem dedeleri Gavs-i Kasrevi Hazretleri etrafindakilere  O’nun hakkında; ” Fevzeddin’e dikkat edin ilerde büyüklerden olacaktır.” buyurmuşlardır.

Seyyid Fevzeddin Hazretleri’nin dokuz çocuğu olmuş fakat Lütfiye adinda bir kızları ile Muhammed Enes adındaki oğulları küçük yaşlarda vefat etmişlerdir.

Seyyid Fevzeddin Hazretleri’nin hayattaki evlatları ise; Zemzem, Hayrullah, Bedrullah, Zümrete, Nurulayn, Sefanur ve en küçükleri Muhammed Emin’dir. ALLAH Teala hepsine uzun, hayırlı ve Hazret-i Peygamber’in zürriyetine yakışır ömürler nasibeylesin.

Şeyh Seyyid Fevzeddin Hazretleri geçtiğimiz yıllarda Molla Necati olarak tanınan vekiline hilafet vermişlerdir.

ALLAH Tebareke Ve Teala Seyyid Fevzeddin Hazretleri’nin makamlarını âli, irşad hizmetlerini daim eylesin. Âmin.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s